Upravit stránku

Archový ofsetový stroj RAPIDA 75 PRO

Stroje RAPIDA 75 PRO pracují na principu ofsetového tisku, při kterém je pozitivní obraz z tiskové formy přijímán na potah ofsetového válce a z potahu přenášen na arch nesený tlakovým válcem dvojnásobného průměru, a to postupně na všech tiskových jednotkách. Tiskařské stroje RAPIDA 75 PRO jsou standardně vybaveny ovládacím pultem ErgoTronic a ovládáním TouchTronic. Správa zakázek (ovládací pult) a ovládání stroje (displej vykladače) nejsou odděleny. 

Ovládání pomocí dotyku

RAPIDA 75 PRO můžete obsluhovat pomocí dotykového displeje, případně nástěnného displeje, který dodáváme jako volitelné příslušenství. Veškeré funkce jsou přitom dosažitelné maximálně na dvě kliknutí. Výměna dat týkajících se zakázek s prepressem probíhá prostřednictvím USB rozhraní.

Rozsah funkcí sahá od zobrazení barvových zón na displeji ColorTronic, přes aktuální obrazy průchodu archu, až po kontrolu kvality tisku pomocí systému QualiTronic ColorControl.

Rádi vám vypracujeme kompletní nabídku na ofsetový stroj RAPIDA 75, neváhejte nám napsat své požadavky.

Přehled nejdůležitějších funkcí

  • nahrávání CIP3 dat pomocí systémů CIPLink X nebo LogoTronic Professional
  • ukládání parametrů stroje pro opakované zakázky
  • kontinuální zaznamenávání provozních údajů pomocí systému  LogoTronic Professional
  • dálkové seřizování rejstříků
  • ovládání periferních zařízení
  • zobrazování hlášení pro údržbu/tisk seznamů údržby
  • vytváření a tisk paletových lístků (pomocí síťové tiskárny)
  • zobrazení náhledů

Program „One Button Job Change“ zkrátí přípravu zakázek o 50 %

S tímto programem lze zkrátit přípravné časy až o 50 %. Všechny předem zvolené kroky přípravy se automaticky provádějí v časově optimalizovaném pořadí. Nastavení týkající se zakázky a stroje můžete na ovládacím pultu ErgoTronic nahrát během probíhající produkce.

Kromě kratších přípravných časů tento program usnadňuje i manipulaci pro personál obsluhy. Intuitivní uživatelské prostředí přispívá k rychlé přípravě zakázek.

Až 16 000 archů za hodinu

RAPIDA 75 PRO nabízí ve standardní výbavě formát tisku 520 × 735 mm. Varianta s osmi barevníky a lakovací věží vyrábí s maximálním výkonem 15 000 archů za hodinu. Využít však můžete i vysokorychlostní balíček s výkony až 16 000 archů za hodinu + speciální formáty, které umožňují tisk až šesti stran v typických katalogových nebo amerických rozměrech.

Disponibilní konfigurace strojů sahají až k desetibarvovým strojům s dodatečnou lakovací věží. K dispozici jsou i stroje s obracením archů a lakováním - například pro produkci 4/4, resp. 5/5. Tyto stroje produkují s maximálním výkonem až 13 000 archů za hodinu.

Poloautomatická výměna tiskových desek

Stroje RAPIDA 75 PRO disponují standardně poloautomatickou výměnou tiskových desek (SAPC). Výměna tiskových desek bez použití nástrojů trvá u této varianty cca jednu minutu na tiskovou jednotku. Na přání můžeme stroj vybavit i plně automatickou výměnou tiskových desek (FAPC).

Po vložení tiskových desek do výměnných zásobníků probíhá vše automaticky. Plně automatická výměna tiskových desek zprošťuje tiskaře ručních činností a ještě více zkracuje dobu výměny.

Barevnice ColorTronic

Stroje RAPIDA 75 PRO využívají barevnice ColorTronic s 25 zónovými noži širokými 30 mm. Nepoužívané barevníky lze na ovládacím pultu ErgoTronic odpojit. Není tedy nutné použití ochranné pasty, která zabraňuje chodu válců na sucho. Při opětovném uvedení do provozu tak odpadá čištění barevníku. Nastavení použití roztíracího válce se také provádí pomocí ovládacího pultu.

Další přednosti stroje RAPIDA 75 PRO

Stejně jako u tiskových strojů předchozích řad zůstávají u strojů RAPIDA 75 PRO zachované všechny osvědčené vlastnosti – například široký výběr systémů sušáků od energeticky úsporné varianty VariDryBlue až po HR-UV, respektive LED-UV sušáky pro okamžité další zpracování potištěných archů. Stroj navíc nepotřebuje o nic větší základnu než jiné stroje této formátové třídy a spotřebuje mnohem méně energie.