KBA-Grafitec je jedním z hlavních partnerů MHF F.L. Věka 2017

Ve dnech od 3 .9. do 28. 10. probíhá v našem regionu Mezinárodní hudební festival F.L. Věka. Díky názvu festivalu si připomínáme osobnost Františka Vladislava Heka (1769 – 1847), dobrušského rodáka, vlastence a hudebního skladatele, kterému se dostalo lekcí i od Wolfganga Amadea Mozarta. Hekovu autobiografii použil Alois Jirásek ve slavném románu F. L. Věk.

Díky této významné kulturní akci je každoročně možné se zaposlouchat do hudby předních českých i zahraničních interpretů. Vystoupí houslisté Ivan Ženatý, Josef Špaček i Olga Šroubková, která zvítězila v letošní Mezinárodní soutěži Pražské jaro. Dále cembalistka Barbara Maria Willi, korejský varhaník Jihoon Song a na festival zavítá také Pražský komorní orchestr. Operního pěvce Richarda Nováka doprovodí klavírista Jaroslav Šaroun, držitel Ceny festivalu F. L. Věka. Pokračování pořadu o F. V. Hekovi přednese Alfred Strejček a kolegy z Five Star Clarinet Quartet si přiveze profesor Jiří Hlaváč. V loňském roce ze zdravotních důvodů nevystoupil Apollon quartet, návštěvníci o něj ale nepřijdou, letos společně s nimi zahraje švýcarský klarinetista Wenzel Grund. Po velkém ohlase z minulého ročníku opět vystoupí slovenské uskupení Cigánski Diabli, kteří zakončí festival ve Společenském centru v Dobrušce.

Festival pořádá v Dobrušce, Opočně, Novém Městě nad Metují, Deštném v Orlických horách, Přepychách a Kvasinách Místní akční skupina POHODA venkova, z.s. a neformální spolek přátel hudby Dobrušská klasika. Jedním z hlavních partnerů je i společnost KBA-Grafitec. Program připravovaných akcí si můžete prohlédnout níže.