Upravit stránku

Novinky

Exkurze studentů 3. ročníku ze střední průmyslové školy z Nového města nad Metují

Dnes, ve čtvrtek 2.11.2017 jsme měli možnost ukázat naše prostory a procesy studenty oborů Strojírenství a Informační technologie. Opět nechyběl odborný průvodce, díky kterému byli účastníci schopní zodpovědět všechny otázky, které jsme si pro ně připravili na konci celé exkurze. Se studenty jsme probrali možnost  získání praktických zkušeností již při studiu, tak aby měli příležitost osvojit si schopnosti a dovednosti, které jsou klíčové pro správné uplatnění nejen v KBA-Grafitec. Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na spolupráci s některými ze studentů.

Z KBA se stává Koenig & Bauer

Koncern KBA se u příležitosti výročí 200 let od svého založení vrací ke kořenům a mění svou korporátní identitu společně s názvem na Koenig & Bauer. Smyslem změny je zdůraznit důležitost klíčových spojení a partnerství. Od 1.11.2017 se přizpůsobujeme novému stylu i my v KBA-Grafitec. Vizi spojenou s inovací tváře značky společnosti ukazuje toto video.

Exkurze maturantů ze střední průmyslové školy z Nového města nad Metují

Ve středu 25.10.2017 jsme přivítali na exkurzi v KBA-Grafitec 24 maturantů oborů Strojírenství a Informační technologie. Během dvou a půl hodiny měli studenti možnost si prohlédnout výrobu tiskařského stroje od řezárny, až po finální montáž. Nechyběl samozřejmě odborný průvodce, jeden z našich zkušených mistrů. Během času stráveného v našem areálu jsme řešili od technických záležitostí, přes příležitosti, které v KBA-Grafitec nabízíme studentům a absolventům, až po kvalitu pokrmů v naší jídelně. Děkujeme za pohodovou návštěvu. Příští týden nás čeká další exkurze, opět studentů ze Střední průmyslové školy, středního odborné školy a středního odborného učiliště, Nové Město nad Metují.

KBA-Grafitec na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti, nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, je téměř minulostí. V KBA-Grafitec sledujeme trendy, a proto jsme si tuto akci nemohli nechat ujít. Naši zástupci během veletrhu navštívili současné dodavatele, potenciální partnery pro budoucí projekty a zúčastnili se nejrůznějších přednášek. Důležitou součástí návštěvy veletrhu bylo samozřejmě i sledování novinek, které v současné době přichází na trh a mohli bychom je v naší společnosti využít. Podobné akce jsou pro nás vždy zdrojem užitečných informací, a především cenných osobních kontaktů.

Odborné školení v oblasti strojírenství

Dnes, 5.10.2017, odstartovala série odborných kurzů pro naše zaměstnance. Abychom byli schopní plnit vzrůstající nároky zákazníků na individualizaci a kvalitu našich strojů, připravili jsme ve spolupráci se Střední školou - Podorlickým vzdělávacím centrem, sérii praktických školení pro naše zaměstnance. Účastníci kurzu projdou několika tematickými bloky, jejichž cílem je poskytnou prostor pro rozvoj odborných dovedností a znalostí. Víme, že je důležité mít správné lidi na správných místech, proto do svých zaměstnanců investujeme.

Výcvikové středisko přivítalo dobrušské středoškoláky

Od 2.10. začala připravovaná spolupráce mezi naší firmou a Podorlickým vzdělávacím centrem na odborných praxích studentů.

V letošním roce jsme se na nové studenty náležitě připravili. Vyšli jsme se zpětných vazeb od loňských účastníků praxí, který jsme se snažili vyjít maximálně vstříc, a našich kapacitních potřeb. Celý koncept jsme ladili se zástupci Podorlického vzdělávacího centra, kterým děkujeme za vstřícnost a flexibilní spolupráci při plánování praxí. V letošním školním roce u nás absolvuje odborné praxe celkem 10 studentů 2. a 3. ročníků učebních oborů Nástrojař a Obráběč kovů. Pro studenty jsme připravili několik zajímavých pracovišť, kde si vyzkouší práci s 3D měřícím přístrojem, obrábění na konvenčním soustruhu, frézce i NC centru. Studentům se celou dobu jejich praxe bude věnovat vedoucí našeho výcvikového centra, pan Štěpán, jako zkušený strojař dokáže učňům dobře pomoci a poradit.

Doufáme, že odborné praxe budou i letos všestranně přínosné a očekávání studentů popsaná v článku na odkazu níže se naplní. http://bit.ly/Ucni_ve_vycvikovem_stredisku

Video mapující historii KBA

Logo dětské skupiny Grafinka

Od zaří bude pro naše zaměstnance spuštěn provoz firemní dětské skupiny Grafinka. V červnu jsme začali pracovat na výběru loga, které bude sloužit pro prezentaci a propagaci dětské skupiny, ale obejví se i na nejrůznějších dokumentech a materiálech. Finální výsledek spolupráce s grafiky můžete posoudit v této galerii.

Nové video z výroby a montáže tiskařských strojů v KBA-Grafitec

V červnu bylo možné v našem areálu v Dobrušce potkat filmařský štáb. Na výsledky spolupráce tohoto týmu a našich zaměstnanců se můžete podívat na tomto videu. Prohlédněte se detaily precizní a přesné práci výrobních a montážních týmů, díky kterým dodržujeme nejpřísnější kritéria kvality strojírenské výroby.

Nové nákupní podmínky

Od 1. 6.2017 byly vydány nové nákupní podmínky spol.KBA-Grafitec s.r.o. Zobrazit nové nákupní podmínky

Den otevřených dveří

Projekt 43

Vítězové v bowlingovém turnaji zaměstnanců KBA- Grafitec

Vítězové v bowlingovém turnaji zaměstnanců KBA- Grafitec

„Hello season“ - Longboarding v Dobrušce 1.4.2017

KBA- Grafitec podporuje i volnočasové aktivity mláděže v Dobrušce – setkání příznivců Longboardingu v Dobrušce 1.4.2017 „ Hello season“

Dovednostní soutěž „Obráběč kovů“

Společnost KBA- Grafitec  byla partnerem  dovednostní soutěže „Obráběč kovů“

Celostátní soutěž v programování CNC strojů

KBA-GRAFITEC  byl partnerem  celostátní soutěže v programování CNC obráběcích strojů pomocí software SolidCAM  společně s Podorlickým vzdělávacím  centrem v Dobrušce a společností SolidVision s.r.o 

Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum Dobruška se stala hostitelem celostátní soutěže v programování CNC obráběcích strojů pomocí software SolidCAM

KBA-Grafitec v Orlickém týdeníku

 

 

O KBA Grafitec píše Orlický týdeník ve svém únorovém speciálu!

Podívejte se i Vy na zkrácený výtisk o naší firmě.

Výcvikové centrum

V pondělí 6. února  KBA- Grafitec otevřel výcvikové středisko ve kterém budou získávat  potřebnou praxi učni ze středních škol . Výcvikové středisko bude také určeno pro zaškolení nových zaměstnanců  pro dělnické profese .

Ve výcvikovém středisku jsou pracoviště pro montážní práce a základní technologioe pro obrábění kovů.  Další praxe bude organizována přímo v provozech na  NC strojích a pracovištích dílenských control a montážních provozech.

Pro studenty jsme připravili  facebookovou soutěž. Jejich úkolem bude pořizovat zajímavé fotografie z praxe, které se následně umístí na facebook KBA-Grafitecu. Autoři nejlepších fotek budou odměněni .

1. Výzva dotačního programu OPPIK