Upravit stránku

Novinky

Uspěli jsme v konkurenci nejúspěšnějších firem našeho regionu

Ve čtvrtek 8.března jsme se zúčastnili akce Firma a živnostník Královehradeckého kraje roku 2017. Celý slavnostní galavečer se konal pod záštitou prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého. Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, ministryně pro místní rozvoj v demisi Ing. Kláry Dostálové a poslance Parlamentu ČR, zastupitele Královéhradeckého kraje a starosty města Náchoda Jana Birkeho a za účasti mnoha významných osobností, představitelů Královéhradeckého kraje, městských samospráv a dalších institucí v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Byly zde vyhlášeny nejlepší firmy a živnostníci ze všech pěti okresů Královéhradeckého kraje. Akci zorganizovala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ve spolupráci s městem Náchod.

Jak u nás vypadal Den otevřených dveří pro žáky základních školy?

V sobotu 24.2.2018 jsme otevřeli dveře nadějným strojařům na akci Den otevřených dveří pro žáky základních škol. Prohlédněte si fotogalerii z celé akce, která se proběhla v pohodové atmosféře a bez problémů. Jsme rádi, že strojírenská výroba dokáže přitáhnout a že se naši kolegové rádi pochlubí svým pracovištěm. Těšíme se i na vaši návštěvu! 

KBA-Grafitec podporuje technické obory

Dlouhodobá, systematická spolupráce se středními školami je pro nás důležitá a jsme rádi, že spolupráci hodnotí kladně také zástupci vzdělávacích institucí. V následujícím článku si můžete přečíst rozhovor s Ing. Vladimírem Voborníkem ředitelem Střední školy - Podorlického vzdělávacího centra Dobruška.

O situaci technického vzdělávaní v regionu, o spolupráci s firemními partnery a o plánech a přístupu naší partnerské školy se dočtete zde: http://bit.ly/2BHqSA3

PF 2018

Díky šikovným grafikům z řad studentů Střední školy - Podorlického vzdělávacího centra, Dobruška jsme pro naše zaměstnance připravili krásné novoroční přání. Tímto bychom chtěli poděkovat za celoroční spolupráci i dalším našim partnerům a zákazníkům. Přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, v novém roce spoustu energie pro nové výzvy, štěstí na správně příležitosti a především zdraví. 

KBA-Grafitec

 

#KBAGrafitec #Dobruška

 

Půl roku fungování dětské skupiny Grafinka

Dětská skupina Grafinka nabízí našim zaměstnanců už půl roku možnost hlídání dětí. Ideální volbou je taková varianta pro maminky na rodičovské dovolené. Nabízíme možnost jednoduché manuální práce na dohodu, přímo v místě dětské skupiny, svoje ratolesti mátě tedy v podstatě na dosah :) Hlídání v dětské skupině je pro zaměstnance KBA-Grafitec zdarma.

O tom, jak tak to v praxi funguje si můžete přečíst v následujícím článku: http://bit.ly/2o5fwQs

Exkurze studentů 3. ročníku ze střední průmyslové školy z Nového města nad Metují

Dnes, ve čtvrtek 2.11.2017 jsme měli možnost ukázat naše prostory a procesy studenty oborů Strojírenství a Informační technologie. Opět nechyběl odborný průvodce, díky kterému byli účastníci schopní zodpovědět všechny otázky, které jsme si pro ně připravili na konci celé exkurze. Se studenty jsme probrali možnost  získání praktických zkušeností již při studiu, tak aby měli příležitost osvojit si schopnosti a dovednosti, které jsou klíčové pro správné uplatnění nejen v KBA-Grafitec. Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na spolupráci s některými ze studentů.

Z KBA se stává Koenig & Bauer

Koncern KBA se u příležitosti výročí 200 let od svého založení vrací ke kořenům a mění svou korporátní identitu společně s názvem na Koenig & Bauer. Smyslem změny je zdůraznit důležitost klíčových spojení a partnerství. Od 1.11.2017 se přizpůsobujeme novému stylu i my v KBA-Grafitec. Vizi spojenou s inovací tváře značky společnosti ukazuje toto video.

Exkurze maturantů ze střední průmyslové školy z Nového města nad Metují

Ve středu 25.10.2017 jsme přivítali na exkurzi v KBA-Grafitec 24 maturantů oborů Strojírenství a Informační technologie. Během dvou a půl hodiny měli studenti možnost si prohlédnout výrobu tiskařského stroje od řezárny, až po finální montáž. Nechyběl samozřejmě odborný průvodce, jeden z našich zkušených mistrů. Během času stráveného v našem areálu jsme řešili od technických záležitostí, přes příležitosti, které v KBA-Grafitec nabízíme studentům a absolventům, až po kvalitu pokrmů v naší jídelně. Děkujeme za pohodovou návštěvu. Příští týden nás čeká další exkurze, opět studentů ze Střední průmyslové školy, středního odborné školy a středního odborného učiliště, Nové Město nad Metují.

KBA-Grafitec na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti, nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, je téměř minulostí. V KBA-Grafitec sledujeme trendy, a proto jsme si tuto akci nemohli nechat ujít. Naši zástupci během veletrhu navštívili současné dodavatele, potenciální partnery pro budoucí projekty a zúčastnili se nejrůznějších přednášek. Důležitou součástí návštěvy veletrhu bylo samozřejmě i sledování novinek, které v současné době přichází na trh a mohli bychom je v naší společnosti využít. Podobné akce jsou pro nás vždy zdrojem užitečných informací, a především cenných osobních kontaktů.

Odborné školení v oblasti strojírenství

Dnes, 5.10.2017, odstartovala série odborných kurzů pro naše zaměstnance. Abychom byli schopní plnit vzrůstající nároky zákazníků na individualizaci a kvalitu našich strojů, připravili jsme ve spolupráci se Střední školou - Podorlickým vzdělávacím centrem, sérii praktických školení pro naše zaměstnance. Účastníci kurzu projdou několika tematickými bloky, jejichž cílem je poskytnou prostor pro rozvoj odborných dovedností a znalostí. Víme, že je důležité mít správné lidi na správných místech, proto do svých zaměstnanců investujeme.

Výcvikové středisko přivítalo dobrušské středoškoláky

Od 2.10. začala připravovaná spolupráce mezi naší firmou a Podorlickým vzdělávacím centrem na odborných praxích studentů.

V letošním roce jsme se na nové studenty náležitě připravili. Vyšli jsme se zpětných vazeb od loňských účastníků praxí, který jsme se snažili vyjít maximálně vstříc, a našich kapacitních potřeb. Celý koncept jsme ladili se zástupci Podorlického vzdělávacího centra, kterým děkujeme za vstřícnost a flexibilní spolupráci při plánování praxí. V letošním školním roce u nás absolvuje odborné praxe celkem 10 studentů 2. a 3. ročníků učebních oborů Nástrojař a Obráběč kovů. Pro studenty jsme připravili několik zajímavých pracovišť, kde si vyzkouší práci s 3D měřícím přístrojem, obrábění na konvenčním soustruhu, frézce i NC centru. Studentům se celou dobu jejich praxe bude věnovat vedoucí našeho výcvikového centra, pan Štěpán, jako zkušený strojař dokáže učňům dobře pomoci a poradit.

Doufáme, že odborné praxe budou i letos všestranně přínosné a očekávání studentů popsaná v článku na odkazu níže se naplní. http://bit.ly/Ucni_ve_vycvikovem_stredisku

Video mapující historii KBA

Logo dětské skupiny Grafinka

Od zaří bude pro naše zaměstnance spuštěn provoz firemní dětské skupiny Grafinka. V červnu jsme začali pracovat na výběru loga, které bude sloužit pro prezentaci a propagaci dětské skupiny, ale obejví se i na nejrůznějších dokumentech a materiálech. Finální výsledek spolupráce s grafiky můžete posoudit v této galerii.

Nové video z výroby a montáže tiskařských strojů v KBA-Grafitec

V červnu bylo možné v našem areálu v Dobrušce potkat filmařský štáb. Na výsledky spolupráce tohoto týmu a našich zaměstnanců se můžete podívat na tomto videu. Prohlédněte se detaily precizní a přesné práci výrobních a montážních týmů, díky kterým dodržujeme nejpřísnější kritéria kvality strojírenské výroby.

Nové nákupní podmínky

Od 1. 6.2017 byly vydány nové nákupní podmínky spol.KBA-Grafitec s.r.o. Zobrazit nové nákupní podmínky

Den otevřených dveří

Projekt 43

Vítězové v bowlingovém turnaji zaměstnanců KBA- Grafitec

Vítězové v bowlingovém turnaji zaměstnanců KBA- Grafitec