Upravit stránku

Spolupráce se školami

KBA-Grafitec podporuje technické obory

Dlouhodobá, systematická spolupráce se středními školami je pro nás důležitá a jsme rádi, že spolupráci hodnotí kladně také zástupci vzdělávacích institucí. V následujícím článku si můžete přečíst rozhovor s Ing. Vladimírem Voborníkem ředitelem Střední školy - Podorlického vzdělávacího centra Dobruška.

O situaci technického vzdělávaní v regionu, o spolupráci s firemními partnery a o plánech a přístupu naší partnerské školy se dočtete zde: http://bit.ly/2BHqSA3

Exkurze studentů 3. ročníku ze střední průmyslové školy z Nového města nad Metují

Dnes, ve čtvrtek 2.11.2017 jsme měli možnost ukázat naše prostory a procesy studenty oborů Strojírenství a Informační technologie. Opět nechyběl odborný průvodce, díky kterému byli účastníci schopní zodpovědět všechny otázky, které jsme si pro ně připravili na konci celé exkurze. Se studenty jsme probrali možnost  získání praktických zkušeností již při studiu, tak aby měli příležitost osvojit si schopnosti a dovednosti, které jsou klíčové pro správné uplatnění nejen v KBA-Grafitec. Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na spolupráci s některými ze studentů.

Exkurze maturantů ze střední průmyslové školy z Nového města nad Metují

Ve středu 25.10.2017 jsme přivítali na exkurzi v KBA-Grafitec 24 maturantů oborů Strojírenství a Informační technologie. Během dvou a půl hodiny měli studenti možnost si prohlédnout výrobu tiskařského stroje od řezárny, až po finální montáž. Nechyběl samozřejmě odborný průvodce, jeden z našich zkušených mistrů. Během času stráveného v našem areálu jsme řešili od technických záležitostí, přes příležitosti, které v KBA-Grafitec nabízíme studentům a absolventům, až po kvalitu pokrmů v naší jídelně. Děkujeme za pohodovou návštěvu. Příští týden nás čeká další exkurze, opět studentů ze Střední průmyslové školy, středního odborné školy a středního odborného učiliště, Nové Město nad Metují.