Výcvikové středisko přivítalo dobrušské středoškoláky

Od 2.10. začala připravovaná spolupráce mezi naší firmou a Podorlickým vzdělávacím centrem na odborných praxích studentů.

V letošním roce jsme se na nové studenty náležitě připravili. Vyšli jsme se zpětných vazeb od loňských účastníků praxí, který jsme se snažili vyjít maximálně vstříc, a našich kapacitních potřeb. Celý koncept jsme ladili se zástupci Podorlického vzdělávacího centra, kterým děkujeme za vstřícnost a flexibilní spolupráci při plánování praxí. V letošním školním roce u nás absolvuje odborné praxe celkem 10 studentů 2. a 3. ročníků učebních oborů Nástrojař a Obráběč kovů. Pro studenty jsme připravili několik zajímavých pracovišť, kde si vyzkouší práci s 3D měřícím přístrojem, obrábění na konvenčním soustruhu, frézce i NC centru. Studentům se celou dobu jejich praxe bude věnovat vedoucí našeho výcvikového centra, pan Štěpán, jako zkušený strojař dokáže učňům dobře pomoci a poradit.

Doufáme, že odborné praxe budou i letos všestranně přínosné a očekávání studentů popsaná v článku na serveru Novinky.cz se naplní.